והגג שלכם, אטום? על זיפות גגות!

כשם שאת הגוף מכינים לקיץ, את הגג שלכם יש להכין לחורף! אתם יכולים לאהוב את החורף וגם יכולים שלא, אך דבר אחד בטוח: מי הגשמים יגיעו במגע עם גג הבית שלכם כך או כך. לא משנה אם אתם גרים בבית צמוד קרקע פרטי, או שהדירה שלכם היא חלק מבניין דירות משותף: יש לאטום את הגג. אחת השיטות הנפוצות ביותר היא שיטה של זיפות גגות.

אז מהי אותה שיטה? שיטת זיפות גגות מבוססת על זפת – החומר שכולכם מכירים מכבישי ישראל. לפני שמיישמים את שכבת הזפת, אנו מבצעים שלל בדיקות מקדימות ועוד הכנות נוספות שמטרתן להבטיח עבודה איכותית בסטנדרט הגבוה ביותר. 

איטום הגג לפני החורף או בשיאו – זיפות גגות

ההמלצה הרווחת היא להתעסק בכל סוגיית איטום הגג לפני החורף. מדוע?

  • מקדימים תרופה למכה – אוטמים את הגג וכך לא מתמודדים עם חדירות של מים
  • יישום העבודה פשוט יותר בעונות יבשות, תוך שהגשם אינו מגביל את מהלך העבודה

שיטת איטום זיפות גגות, היא שיטה שעיקרה הוא מריחת הזפת על שטח הגג. מדובר על חומר שיש לחמם אותו על מנת שיהיה ניתן לעבוד איתו, כאשר מטרת העל כמובן היא לאטום את הגג וכך למנוע את חדירת המים. מי הגשמים כאמור, יגיעו כך או כך במגע עם הגג. כל עוד הגג לא נאטם, המים יצליחו לחדור אל תוך המבנה. והתוצאה? רטיבויות שיתפתחו לעובשים. שכבת הזפת למעשה מונעת מהמים לחדור אל תוך המבנה, כך שגם במצב בו נוצרת "בריכה" על הגג – אתם נשארים יבשים. 

"כל כמה זמן אנחנו צריכים לדאוג לאיטום הגג?"

התשובה משתנה ואיננה קבועה. כל עוד מדובר על זיפות גגות, הרי שיש צורך לתחזק את הפעולה אחת לכמה שנים. עם זאת, ההמלצה היא לבצע בדיקה תקופתית לפני כל חורף. הבדיקה הזו יכולה מצד אחד לשלול כל צורך לבצע איטום נוסף, אך היא גם יכולה למצוא כשלים וליקויים שונים המצדיקים סבב איטום מחודש לפני העונה הגשומה. 

"שמעתי שאפשר לאטום את הגג לבד, זה נכון?"

אפשר לעשות המון דברים לבד, אך השאלה היא למה אתם מצפים. כל עוד אתם מעוניינים בעבודה איכותית ויסודית, יש לבצע אותה רק עם אנשי מקצוע! אנחנו בחברת "א.א ענבל", מיומנים בעבודה על הגובה, תוך שההתמחות שלנו היא איטומים מכל סוג, לרבות זיפות גגות. הדרך לגג אטום לא עוברת בקיצורי דרך, זיכרו זאת!

מלא הטופס וניצור עמך קשר

© כל הזכויות שמורות ל א.א ענבל איטום וזיפות בע״מ

עמוד זה נבנה ע"י יולי קידום ופיתוח אתרים