איטום מרתפים

איך מבצעים איטום מרתפים? מי מבצע עבודה מסוג זה? מה היא העלות של איטום מרתף? האם מדובר בתהליך חובה? מה החשיבות באיטום המרתף?

איטום מרתפים נחשב לאחת מעבודות הבנייה המשמעותיות והמאתגרות ביותר. בעוד רוב המבנה צריך לעמוד רק בלחצים של עצמו ושל מזג האוויר, החלקים התת-קרקעיים של המבנה מושפעים מגורמים רבים, וזאת בנוסף לעובדה שהמבנה כולו עומד עליהם. איטום מרתפים נעשה במבנים חדשים ובכאלו הצריכים שיפוץ והוא מבטיח את שלמות המבנים התת-קרקעיים שלכם.

כיצד מועיל איטום מרתפים?

איטום המרתף מגן על המבנה ממאפייני הקרקע המקיפה אותו וצמודה אליו מכל עבר. חלק מן הקרקעות סופגות מים בצורה יותר יעילה ובכך יוצרות רטיבות רבה מסביב למבנה, בעוד קרקעות מסוג אחר אינן מנקזות מים ואף תופחות במגע איתם. איטום המרתף כולל גם את איטומה של רצפת המבנה התת קרקעי ומכיל בתוכו את השיקול האם על הרצפה להיות ממוקמת ישירות על הקרקע או שמא עלייה להיות מופרדת מן הקרקע בעזרת טכניקות מיוחדות. ממש כמו בכל תהליך בניה, גם איטום מרתפים הוא תהליך שיש לקחת בו הרבה משתנים בחשבון ולכן חשוב לבחור בחברה מקצועית ובעלת ניסיון.

אילו משתנים יש לקחת בחשבון בעת תהליך האיטום?

בראש ובראשונה מומלץ שלא לוותר על בחירה בחברה מקצועית שתהיה אחראית על התהליך. כפי שכבר צוין, איטום מרתפים זהו אחד התהליכים הכי מאתגרים בענף הבנייה ויש לעשות אותו כמו שצריך תוך התחשבות במשתנים נוספים מלבד חברה מקצועית, החל מסוג הקרקע, דרך אפשרויות הניקוז שלה, מפלס מי התהום ועד לייעוד השימוש במבנה. יישנם המון פרמטרים בהם יש להתחשב כשאר מתכננים איטום מרתפים והתעלמות מאחד מהם יכולה להביא לצרות גדולות בהמשך.

האם עושים איטום מרתף גם במבנים קיימים?

בוודאי. איטום מרתפים במבנים קיימים נעשה כאשר האיטום הראשוני לא היה מוצלח וכעת יש לפצות על כך או כאשר מופיעות בעיות כגון נזילות או סדקים בקירות. אפילו אם האיטום הראשוני היה מוצלח מאוד, לאחר תקופה מסוימת ולאור התזוזות והשינויים במבנה הקרקע, לעיתים יש צורך בתיקונים נקודתיים על מנת שאלו לא יתפתחו לבעיות של ממש. ישנם מגוון פתרונות העומדים לרשותכם מאיטום בהזרקה ועד לאיטום "שלילי" (איטום מפנים המבנה) כמובן שיש להתאים את דרך הפעולה לבעיה, לאופי הקרקע ולצורכי הדיירים.

א.א. ענבל איטום וזיפות בע"מ

זה המקום לציין, שהימנעות מאיטום המרתף או אי עשייתו כראוי יכולה להוביל לנזילות, לפגיעה במרתף ואפילו לפגיעה במבנה כולו. לכן, איטום מרתפים היינו תהליך שיש לקחת ברצינות בין אם הבית עומד כבר שנים ובעיות מתחילות לצוץ ובין אם אתם מתכננים מבנה חדש. אנו מבינים את החשיבות של תהליך זה ולוקחים אחריות מלאה על העבודה שלנו לצד שקיפות מלאה מולכם. השאירו פרטים או התקשרו לקבלת ייעוץ עוד היום בכדי שנוכל להתחיל לפתור את הבעיות של מחר בהקדם.

בין לקוחותינו